poshaktatbanner

قیمت میلگرد 10 ساده تولید، فروش و خرید میلگرد ساده

این میلگرد ها دارای سطحی صاف و بدون آج می باشند و قطر آن ها نیز از 5 تا 200 میلی متر متغیر است. درصد کربن در میلگردهای ساده بسیار کم است؛ در نتیجه از سخت پذیری کمتری برخوردار می باشند. از سوی دیگر با کاهش میزان سختی در یک محصول، مقدار انعطاف پذیری و فرم پذیری در آن افزایش می یابد؛ به همین علت میلگرد ساده با نام میلگرد نرم نیز در بازار فولاد شناخته می شود. از مشخصات این محصول می توان به تغییر شکل نسبی پلاستیکی تا 25% ، تنش تسلیم و جاری 240 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی 360 کیلوگرم بر سانتی متر مربع اشاره کرد. آج‌های میلگرد می‌تواند به صورت مارپیچ، یکنواخت، دوکی یا حتی مرکب باشد.

برای نمونه میلگرد ساده تا 25 درصد تغییر شکل پلاستیکی دارد و تنش گسیختگی آن 360 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. این نوع میلگرد از قطر 6 تا 200 در بازار موجود و قابل خریداری است. میلگرد ساده که به نام های مختلفی چون میلگرد نرم و میلگرد خام نیز معروف است، نوعی از میلگرد بدون آج و کاملا ساده است. در واقع به زبان عام، به هر میلگردی که آج نداشته باشد، میلگرد ساده گفته می شود. در ساخت و تولید میلگرد ساده از شمش های فولادی استفاده می شود که کربن کمتری دارند و این باعث انعطاف بیشتر میلگردهای ساده می شود.

شمش های تولید شده در کارخانه ی فولاد به منظور تولید میلگرد ساده در کوره ی پخت قرار داده می شوند و تا زمانی که دمای فولاد به بیش از 1100 درجه سانتیگراد افزایش پیدا کند در کوره نگه داشته می شوند. این شمش ها به طول 2.1 متر بوده و سطح مقطع 15X15 سانتیمتر دارند. پس از آن شمش های گداخته به صورت مکانیزه در مسیر خط رافینگ قرار می گیرند. خط رافینگ تشکیل شده از ایستگاه های نورد با فشار پرس بسیار بالا می باشد که تغییرات متالورژیکی بسیار عمده ای در مذاب فولاد ایجاد می کند. پس از آن بوسیله دستگاه پرس گیوتین، ابتدای شمشِ گداخته بریده می شود. پس از این مرحله ، خط تولید با 6 ایستگاه نورد میانی با غلتک هایی به قطر 410 تا 470 میلیمتر ادامه پیدا می کند.

میلگرد ساده در سایز های مختلف و دونوع کلاف و شاخه تولید میگردد. در قسمت بالای همین صفحه لیست قیمت روز انواع سایز میلگرد ساده وجود دارد که مهم ترین آن ها موارد روبه رو هستند؛ قیمت میلگرد ساده 10، میلگرد 6 ساده، میلگرد 25 ساده و… . سایت ما ارائه دهنده و تامین کننده تمامی سایزهای میلگرد ساده است، کافیست به جدول قیمت انواع میلگرد ساده مراجعه کنید و یا با کارشناسان پیوان تماس حاصل نمایید تا به صورت تلفنی به شما مشاوره دهند. میلگرد‌ها به لحاظ جنس به دو دسته کلی ساده و آجدار طبقه‌بندی می‌شوند. البته، هر کدام از این دو نوع خود به انواع دیگری بر اساس قطر، طول شاخه و وزن تقسیم می‌شوند.

میلگرد ساده

معروف‌ترین استانداردها، شامل استاندارد اروپایی، روسی، چینی و آمریکایی می‌شوند. روی یا زینک، فلزی است که پیش از فولاد در برابر عوامل خورنده اعم از مواد شیمیایی یا رطوبت فعال شده و از پیش‌روی آن جلوگیری می‌کند. میلگرد در اکثر مواقع از فولاد ساخته و تولید می شود که خواص کششی عالی نسبت به بتن دارد.

از این رو معمولا تولید کنندگان حفاظ و نرده استفاده بسیار زیادی از میلگرد 10 ساده دارند. از دیگر کاربرد میلگرد ده ساده می‌توان به استفاده در صنعت پیچ و مهره سازی اشاره کرد. برای جلوگیری از چنین نقصی، میلگرد ساده عمیقاً در ساختار مجاور (۴۰-۶۰ برابر قطر) تعبیه شده است که در انتها خم می‌شود و به انتهای آن متصل می‌شود تا آن را در اطراف بتن و میلگرد ساده ببندد.

جنس میلگرد به‌طور معمول از فولاد است؛ اما امروزه آن را از آلیاژهای دیگر و حتی مواد پلیمری و شیمیایی نیز می‌سازند. در این مقاله، منظور ما از کلمه‌ی میلگرد نوع فولادی آن است؛ مگر آنکه جنس آن نیز ذکر شود. زیرا فولاد مانند بتن خواص انبساط حرارتی دارد که مسائل مربوط به تغییر دما را کاهش می دهد. مرحله رافينگ در سه مرحله از قطر شمش ها كاسته و به طول آن می افزاید. این عمل باعث مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی این میله‌ها می‌شود. حتی میله‌های آسیب دیده عملکرد بهتری را نسبت به میله‌های تقویت شده بدون پوشش نشان داده‌اند، هر چند مسائل مربوط به debonding پوشش اپوکسی از میله‌ها و خوردگی تحت فشار اپوکسی گزارش شده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای آهن صنعت محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری شامل پیگرد قانونی می باشد. نکته دیگر این که در فرایند تولید این نوع میلگردها از کشش سرد استفاده می کنند. پس از آنکه ورق ها به صورت کامل و یکنواخت سرخ شدند آنها را در غلطک های مختلف قرار می دهند نورد میکنند. در مرحله ی اول  تولید شمش های مخصوص را در کوره با سوخت مازوت و کازوییل در حرارت ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد می گذارند.

فولاد آلیاژی ایران از بهترین تولیدکنندگان آهن و فولاد کشور است. برای بررسی قیمت و سایز میلگرد A1 کارخانۀ آذر گستر سدید روی لینک کلیک کنید. به طور کلی عواملی چون رونق یا رکود بازار مسکن، نرخ ارز و … بر قیمت میلگرد و بقیه محصولات آلیاژی مؤثر است و ممکن است به صورت روزانه تغییر کند. مقدمه Rebar که به عنوان تقویت کننده فولاد و تقویت فولاد نیز شناخته می شود ، نوار استیل یا مش سیم فلزی است که در بتن مسلح و سازه های سنگ تراشی مورد استفاده قرار می گیرد تا بتن را تقویت کرده و آن را حفظ کند. دمای ذوب میلگرد، با توجه به نوع و شکل آن متفاوت است که می‌تواند در بازه‌های مختلفی مانند ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد باشد.

پس از فرآیند نرم شوندگی، از بین غلتک ها با سایزهای متفاوت عبور کرده و سطح مقطع شمش ها به قطر و دایره مناسب می رسند. طی این مراحل، از قطر میلگرد کاسته شده و طول آن افزایش می ‌یابد که به این مرحله رافینگ می ‌گویند. به عبارتی در فرآیند رافینگ که طی سه مرحله انجام می شود، از قطر شمش ‌ها کم و به طول آن‌ ها افزوده می شود.

  • ترکیب شیمیایی میلگردهای آلیاژی با میلگردهای ساده کربنی متفاوت است.
  • یکسری میلگرد جهت آرماتوربندی استفاده میشوند که به افزایش مقاومت سازه در مقابل پیچش و برش کمک میکنند.
  • در انواع پروژه های ساختمانی از میلگرد ساده به عنوان زیرلایه و فونداسیون اجزای مختلف سازه ای استفاده می شود.
  • برای جوشکاری میلگرد ساده  نیاز است شرایط پیش گرم مطابق استاندارد ملی ایران ISIRI رعایت گردد .
  • سه دسته A2، A3 و A4 به میلگردهای آجدار و دسته A1 به میلگردهای ساده اشاره دارد.

میلگردهای فلزی همچنین در صورت عدم پوشش کافی که می تواند باعث ریختن بتن از فولاد شود باعث مستعد خوردگی می شوند و از لحاظ مقاومت در برابر آتش کمتری دارند. به عنوان یک قاعده کلی ، حداقل پوشش نباید از حداکثر اندازه سنگدانه در بتن یا بزرگترین اندازه آرماتور (هر کدام بزرگترین باشد) کمتر باشد. قفس میلگرد یا از قبل ساخته شده است یا با استفاده از خم و هیدرولیک هیدرولیکی در سایت ساخته می شود. کارگران سایت که به عنوان ثابت کننده های فولادی شناخته می شوند ، میلگرد را قرار داده و از پوشش و تعبیه بتن کافی اطمینان می دهند. قفس های میلگرد یا با جوش نقطه ای ، اتصال سیم های فلزی یا اتصال مکانیکی به یکدیگر متصل می شوند.

میلگرد fooladshams.com mo40   آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین بتن استفاده می‌گردد. اکثر میلگردهای ساده دارای برگ شناسنامه بوده که در آن آنالیز محصول آورده شده است. از موارد مصرف این نوع محصول نیز می توان در صنعت و ساختمان سازی نام برد. لازم به ذکر است جهت جوشکاری میلگرد ساده بایستی شرایط پیش گرم طبق استاندارد ملی ایران ISIRI 3131 رعایت شود.

به طور کلی، تیرآهن‌های دست‌دوم گران‌ترین و ورق‌ها ارزان‌ترین محصولات در این فهرست هستند. علت اصلی این امر نیز وزن و حجم بالاتر تیرآهن‌ها نسبت به ورق‌هاست. البته باید توجه داشت که قیمت‌های ذکر شده بسته به عواملی نظیر کیفیت، میزان فرسودگی و زنگ‌زدگی محصول ممکن است متفاوت باشد. بنابراین توصیه می‌شود همواره قبل از خرید، قیمت روز محصول مورد نظر را از فروشندگان معتبری مثل آهن پخش استعلام کنید.

قیمت انواع میلگرد ساده از بهترین کارخانه ها و برندهای تولیدی معتبر را می توانید از سایت تاجران آهن مشاهده کنید. میلگرد ساده به دو صورت شاخه و کلاف به فروش می رسد، بنابراین میلگرد ساده در نوسان قیمت میلگرد کلاف  تاثیرگذار است. حالت کلاف در سایزهای 5.5، 6.5، 8، 10، 12 و حالت شاخه در سایزهای 8 تا 40 موجود است و با استفاده از استانداردهای مختلف قابل ارائه است. میلگرد آجدار، میله فلزی توپر است و همانطور که از نامش پیداست دارای آج است .این آج ها به شکل مارپیچ، جناقی و یا مرکب تولید میشوند. شرکت فولاد آذر امین در سال 1390 به عنوان تولید کننده انواع میلگرد و مقاطع فولادی در منطقه تیکمه داش استان آذربایجان شرقی احداث گردید.

خرید میلگرد ساده نورد نوین متین به راحتی از طریق سایت برای شما قابل انجام است. در زمان خرید روز میلگرد ساده باید به چند نکته توجه کنید که مهم‌ترین آن قیمت روز کالا است. قیمت روزانه از آنجایی اهمیت دارد که تکمیل خرید تنها با این رقم انجام می‌شود. در قسمت بعد توجه داشته باشید که نیازمند محصول کدام کارخانه هستید.

به طور کلی، میلگردها عبارتند از یک قطعه با طول زیاد که دارای سطح مقطع گرد هستند. این مقاطع می توانند از جنس های مختلفی نظیر آهن، فولاد، استیل، آلومینیوم و… تولید شوند. انواع میلگرد از نظر شکل ظاهری به دو دسته آجدار و بدون آج یا میلگرد ساده تقسیم می شوند. میلگردهای ساده دارای سطحی صاف در تمام طول خود بوده و به همین سبب ساده نامیده می شود. استاندارد قدیمی روسی مربوط به میلگردها، میلگرد ساده را با نماد A1 معرفی می کند.

بله، در سایت ما می‌توانید به راحتی میلگرد ساده را خریداری کنید و از خدمات تحویل سریع و ایمن ما استفاده کنید. میلگرد ساده در ساختمان‌ها، پل‌ها، صنایع، ماشین‌آلات و سازه‌های فلزی به عنوان اسکلت اصلی استفاده می‌شود. شمش فولاد از جمله مواد مهم و پایه ای است که در ساخت میلگردهای بدون آج مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد کویر کاشان این روز ها سهم زیادی از بازار آهن و فولاد کشور را در بر گرفته است شرکت بین المللی سپید فراب کویر کاشان در سال 1379 تاسیس شد. این مجموعه با عنوان کویر کاشان شناخته شده و عمده فعالیت آن در ابتدای تاسیس در زمینه بازرگانی و تجارت بوده است.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما